Створення фонду економічних проектів повторного застосування – важливий елемент реалізації програми доступного житла

Урядом визначено пріоритетні завдання у сфері житлової політики, серед яких - створення доступної для широких верств населення системи житлового будівництва та збільшення обсягів будівництва економічного житла, у тому числі для малозабезпечених громадян. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда на нараді щодо розгортання будівництва доступного житла у Львові 25 січня.
За його словами, резервом зниження вартості житла є запровадження економічних проектів з раціональними архітектурно-планувальними та технічними рішеннями, сучасними технологіями і матеріалами та індустріальних методів будівництва.
`На сьогодні Мінрегіонбудом в основному забезпечено будівельну галузь необхідною нормативно-методичною та проектною базою будівництва економічного житла, а також опрацьоване питання з регіонами щодо створення на місцях фонду проектів економічного житла`, - зазначив Василь Куйбіда.
На цей час, як прозвучало на нараді, здійснюється запровадження нормативно-методичних документів, розроблених протягом 2007-2009 років та схвалених рішеннями Мінрегіонбуду: Рекомендацій з проектування житлових будинків з квартирами соціального призначення, Номенклатури економічних проектів житлових проектів: доступного житла; соціального житла, Проекту – еталону економічного житлового будинку з квартирами соціального призначення та Проекту-еталону доступного житла, які розроблені у відповідності до чинних державних будівельних норм.
`Важливим елементом реалізації програми доступного житла та одним із механізмів його здешевлення може стати також створення при місцевих органах з питань містобудування та архітектури фонду економічних проектів повторного застосування з дотриманням чинного законодавства про авторське право та суміжні права`, - наголосив Міністр.
Василь Куйбіда навів приклад міста Полтави, де у 2008-2009 роках за рахунок залучення коштів місцевого бюджету та власних коштів громадян, які перебували на квартирному обліку, збудовано два 100-квартирні будинки (частина квартир профінансована за програмою доступного житла – 30% - кошти міського бюджету, 70% - кошти громадян). До речі, у 2009 році вартість спорудження 1 кв. м житла склала 4100 грн., а для учасників Програми – 2870 грн. `Тому, не дивлячись на відсутність бюджетних коштів на житлове будівництво, місцеві органи виконавчої влади можуть вже сьогодні самостійно, за рахунок місцевого бюджету, вирішувати питання будівництва доступного житла`, - підкреслив Міністр.

http://minregionbud.gov.ua/
Идентификатор: 6994