Інвестори придивляються до України: що гальмує вихід іноземного будівельного бізнесу на український ринок
Ілюстраційне фото: Maksym Diachenko on Unsplash

Інвестори придивляються до України: що гальмує вихід іноземного будівельного бізнесу на український ринок

Конфедерація будівельників України (КБУ) спільно з Радою бізнес-омбудсмена та за участі Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC) ініціювала опитування іноземного бізнесу щодо участі у відновленні України.

Серед опитаних — компанії, які поки не працюють в Україні. Переважають ТОВ (58%) та акціонерні товариства (32%), багато з них — великі гравці ринку з понад 250 працівниками та річним доходом понад 100 млн доларів чи євро. Такі компанії здатні забезпечити масштабні проєкти, але обережно підходять до нового ринку.

Найбільший інтерес викликає надання консультаційних послуг (58%), участь у підряді (32%) та інвестування (5%). Особливо приваблюють державні тендери — про готовність долучитися до них заявили 63% респондентів.

Компанії очікують конкретних кроків від держави. На перше місце серед стимулів виходять податкові пільги (24%). Також важливими називають стабільність законодавства, розвиток індустріальних парків, гармонізацію податкової політики з ЄС, доступ до страхування ризиків та гарантії з боку міжнародних партнерів.

Основні фактори для ухвалення рішень — прозора система держзакупівель (63%), спрощення дозволів (53%) і наявність страхових механізмів (42%).

Головною перешкодою іноземці вважають військову загрозу — 68% згадали про ризики пошкодження інфраструктури та перебої в енергопостачанні. Не менш серйозними виявилися економічна нестабільність (53%) і питання безпеки праці (47%).

Корупція залишається критичною проблемою — 68% респондентів назвали її головною загрозою. Більшість інвесторів вимагають зниження корупційного тиску (79%), податкових стимулів (47%) та справедливого правосуддя (32%).
Идентификатор: 15762